اطلاعات را فراموش کرده اید؟

همشهری سلامنصب و تعمیرقفل برقی و یا قفل الکتریکی در کرج و حومهدر اسرع زمان

نصب و راه اندازی و تعمیر

درب اتوماتیک و قفل الکترومغناطیسی

 

call us karaje

قفل الکترومغناطیسی و یا قفل برقی:

یک قفل برقی مناسب گزینه بسیار مهمی برای درب های پارکینگی و به خصوص درب های اتوماتیک ماشین روست. گرچه بیشتر درب بازکن ها دارای قابلیت قفل داخلی می باشند، میزان نیرویی که نیاز است تا یک دربی که عرض هر لنگه آن بیشتر از ۲ متر است را به صورت قفل نگاه داشت بیشتر از میزانی است که موتور می تواند ایجاد کند و در نتیجه در این موارد یک قفل الکتریکی برای درب ضروریست.

 

باید توجه داشته باشیم که یک درب بازکن اتوماتیک درب را بسته نگاه می دارد اما اگر عرض هر لنگه درب بیشتر از ۲ متر باشد ویا زاویه بازشوی آن بیشتر از ۱۱۰ درجه باشد بهترین پیشنهاد  استفاده از یک قفل الکتریکی مناسب خواهد بود. در مورد درب بازکن های اسلایدی، درب بازکن اتوماتیک درب را قفل نگاه می دارند در نتیجه وسیله دیگری برای بسته نگاه داشتن درب نیاز نداریم.  در  درب های لولایی نیز درب بازکن ها می توانند درب را به خوبی بسته نگاه دارند و فقط در شرایطی که ذکر شد  و یا در مواردی که نیاز به ایجاد سیستم امنیتی بالایی است قفل الکتریکی الزامیست.

قفل الکتریکی به جعبه کنترل اپراتور درب سیم کشی می شود و زمانی که یک وسیله ورودی مانند کی پد و یا ریموت استفاده  شود تا درب را باز کند قفل خلاص می شود و وقتی که دوباره درب بسته می شود قفل مجدداً درگیر می شود تا تضمین کند که درب به حالت بسته باقی می ماند.

بطور کلی یک قفل الکترومغناطیسی شامل یک پلیت آرمیچر (armature plate )ویک مگنت الکتریکی (electro magnet )است که مگنت ( آهنربا ) الکتریکی به فریم ( قاب ) درب وصل شده و پلیت آرمیچر هم به درب نصب می شود. جریان گذرنده از میان مگنت الکتریکی، ایجاد خاصیت الکترومغناطیسی می کند که  پلیت آرمیچر را جذب کرده و درب را بسته نگه می دارد.

عملکرد قفل الکترومغناطیسی بر مبنای مفهوم الکترومغناطیس است به این صورت که سیستم آن دارای یک آهنربای الکتریکی است که یک هادی ( رسانا ) را با یک نیروی به اندازه کافی بزرگ جذب می کند تا از باز شدن درب جلوگیری کند. در یک بررسی جزئی تر این وسیله از خاصیت میدان مغناطیسی تولیدی در اثر جریان گذرنده از میان یک یا تعداد بیشتری حلقه های سیم ( سیم پیچ ) استفاده می کند. تعداد سیم پیچ ها تعیین کننده میزان نیروی نگهدارنده ایست که مشخصه قفل است.

برای مثال میزان نیروی نگهدارنده (HODING FORCE)  قفل الکترومغناطیسی که به عنوان قفل درب استفاده می شود  ۵۳۰۰ نیوتن یا ۱۲۰۰ پوند نیرو می باشد. بسیار مهم است که پلیت و مگنت هم تراز و در یک ردیف روبروی هم نصب شوند تا کارایی بالاو مؤثری را تضمین کند. توان برق ( جریان برق ) برای قفل الکترومغناطیسی، جریان مستقیم DC تقریباً حدود ۶ وات است و معمولاً با ولتاژ  vdc 12و vdc24 کار می کنند.

مزایای قفل های الکترومغناطیسی:

نصب ساده: از آنجا که قفل های الکترومغناطیسی  دارای اتصالات داخلی نیستند، نسبت به سایر قفل ها نصب آسان تری دارند.

عملکرد سریع: قفل های مغناطیسی در حین قطع برق فوراً باز می شوند و امکان عملیات سریع تری در مقایسه با سایر قفل ها فراهم می شود.

محکم و مقاوم: قفل الکترومغناطیسی در اثر وارد شدن ضربات به آن، نسبت به سایر قفل ها  آسیب کمتری می بیند. اگر یک قفل مغناطیسی به زور با یک اهرم باز شود، نسبت به قفل های دیگر آسیب کمی به قفل یا درب وارد می شود.

معایب این قفل ها:

برخی از قفل های برقی برای بسته ماندن نیازمند جریان پیوسته برق یا به عبارتی به یک منبع برق پایا (ثابت و مداوم) هستند و اگر برق قطع شود، قفل باز می شود. این ویژگی ممکن است در مواردی که نیاز به سیستم امنیتی شدیدی دارند، سبب نگرانی امنیتی شود در حالیکه در برخی موارد این ویژگی ممکن است واقعاً ترجیح داده شود به ویژه برای ایجاد امنیت در موارد آتش سوزی.

 

به طور کلی  به منظور اهداف امنیتی قفل های برقی  دو نوع  وجود دارند:

Fail-safe: این نوع به منظور دست یابی به امنیت انسانی (بشری) ساخته شده است. در این نوع ،هنگام قطع برق  قفل خلاص می گردد.

Fail-secure: این نوع قفل ها برای هدف دست یافتن به امنیت ملک ساخته شده است که در آن وقتی برق قطع می شود قفل بسته باقی می ماند.

در حقیقت قفل الکترومغناطیسی از نوع Fail-safe قفل های الکتریکی می باشد. و بر اساس معیارهای آیین نامه آتش نشانی در شرایط اضطراری بسیار ایمن خواهد بود.

بعضی از سیستم های قفل های الکتریکی می توانند به مکانیزم زمان بندی متصل باشند تا اجازه دهند که قفل درب، فقط در زمان های مشخصی عمل کند. همچنین بعضی از سیستم ها دارای حافظه تراکنش هستند که می توانند تعداد دفعات استفاده از قفل درب را ضبط کنند که این عملیات  بسیار با ارزش است به عنوان مثال اگر یک شخص تلاش  کند با استفاده از کدهای نادرست وارد ساختمان شود، سیستم طوری طراحی و تنظیم می شود که بعد از دو بار وارد شدن کد نادرست یک آلارم بدهد. علاوه بر آن سیستم های قفل های الکترومغناطیس طوری طراحی شده اند که انواع مختلفی از مکانیزم های کد گذاری مانند کارت های هوشمند و کی پدها را بخوانند.

 

در حال حاضر قفل برقی سیزا که ساخت کشور ایتالیا می باشد از مشهورترین و با کیفیت ترین نمونه های موجود در بازارهای سطح کشور است. قفل های برقی سیزای ایتالیا در دو مدل قفل برقی ضامن دار و قفل برقی بدون ضامن تولید می شوند .قفل برقی های سیزا به قفل های برقی لاک پشتی نیز معروف هستند . این قفل ها قابل نصب بر روی دربهای پارکینگی و دربهای نفررو هستند . قفل های سیزا از ایمنی کاملا بالایی برخوردارندو باز کردن این قفل ها بدون استفاده از کلید غیر ممکن است . از این رو قفل برقی سیزا امن ترین قفل برقی موجود در بازار می باشد .

 

1321607223_cisa1a721_00_0call us karaje

 

برای استفاده از خدمات ما در زمینه قفل برقی و الکتریکی

می توانید با شماره 09385456848 تماس بگیرید.دفتر:33522204-33522257

چرا از ما خدمات بگیرید؟

کاهش هزینه های شما

کاهش هزینه های شما

قیمت هایی که برای خدمات خود انتخاب کرده ایم پایین تر از همکاران و حتی نرخ اتحادیه می باشد.

کیفیت اجرایی

کیفیت اجرایی

ما همواره تلاش می کنیم تا با کیفیتی بالاتر از دیگر همکاران خدمات خود را ارائه کنیم

راهنمایی موثر

راهنمایی موثر

همواره بهترین پیشنهادات را به شما در تمامی طول پروژه ها خواهیم کرد.

تضمین کیفیت

تضمین کیفیت

اگر پس از اجرای پروژه ها خللی از جانب ما برای پروژه ایجاد شود برایگان در جهت رفع آن خواهیم کوشید.

زمان اجرای پروژه

زمان اجرای پروژه

بی شک یکی از مهمترین ویژگی های ما سرعت عمل در اجرای پروژه ها خواهد بود.

استفاده از علم روز

استفاده از علم روز

استفاده از تکنولوژی حق شماست. ما در این مهم شما را یاری خواهیم کرد.

جلب رضایت

جلب رضایت

تلاش ما بر این است تا سخت پسند ترین مشتریان نیز به جمع مشتریان دائمی ما بپیوندند.

راحتی سفارش

راحتی سفارش

سفارشات شما بصورت تلفنی و غیر حضوری پذیرفته خواهد شد. برای یافتن متخصص نیازی به ترک منزل نیست.

WEB DESIGN SERVICES

 • Content management systens
 • Virtual shops and ecommerce
 • Presentation websites
 • Online catalogues
 • Portal systems
 • & any other dynamic website

GRAPHIC DESIGN SERVICES

 • Logo design
 • Flyers & Brochures
 • Business Cards
 • Stationery Design
 • Powerpoint presentation
 • Print Ads / Magazine
 • Banners

INTERNET MARKETING

 • Search engine optimisation
 • Search engine marketing
 • Internet advertising
 • Web analysis
 • Blog marketing
قفل برقی وسیله ای برای راحتی و امنیت شماست
بالا